Posadzki granitowe


Granit jako materiał budowlany ma wiele zastosowań, także takich które na co dzień nie są widoczne, lub z których potencjalny użytkownik nie zdaje sobie sprawy. Granit kojarzymy jako twardą zimną skałę z której wykonane są nagrobki i pomniki. To najczęstsze wykorzystanie tej skały, jednak nie jedyne. Skała ta znajduje zastosowanie na tarasach, jako kostka, lub płyty.
Granit posiada dobre parametry temperaturowe, przez co szybciej traci ciepło nagromadzone w ciągu słonecznego dnia. Dzięki temu możemy się zrelaksować się wieczorem na granitowym tarasie bez uczucia promieniującego gorąca. Inna zaletą takiego tarasu jest jego wytrzymałość oraz atrakcyjny wygląd, nadający posadzce elegancki wygląd.
Właśnie wytrzymałość i odporność na ścieranie jednocześnie z eleganckim wyglądem, daje granitowi pierwsze miejsce w zastosowaniach gdzie liczy się wygląd oraz solidność. Granitowe posadzki znajdziemy w kościołach, budynkach użyteczności publicznej, bankach oraz dworcach i lotniskach. Wszędzie tam występuję znaczne tarcie z powodu dużej ilości pieszego ruchu, przy jednoczesnym zapotrzebowaniu na walory estetyczne.
Zalety granitu doceniają (choć nie zdają sobie z tego sprawy) również kibice i sportowcy zawodów żużlowych. Granit nadaję torowi pożądaną śliskość, dzięki czemu możemy podziwiać główną atrakcję tego sporu – widowiskowe poślizgi.